Vladimír Fraňo: Hrdo, odborne a slušne

27.02.2016

S blížiacimi sa parlamentnými voľbami sa priamo úmerne stupňujú očakávania v spoločnosti a tým aj napätie medzi súperiacimi politickými stranami a ich reprezentantmi. Pod týmto vplyvom sa politika viac ako inokedy vzďaľuje morálke a človek začína sústrediť svoju pozornosť na iných ľudí, najmä na ich pochybenia, než na svoj vlastný rozvoj a osobný rast.

Toto obdobie vnímam ako skúšku pevnosti a neochvejnosti svojho presvedčenia, či svojej morálnej zrelosti. Je za nami všetkými veľa dobre a úprimne vykonanej práce a nastáva ten čas ísť príkladom, spolupracovať, správať sa naďalej čestne a slušne. Ak hľadíme na iných ľudí, tak sa učme od nich to, čo vnímame ako kvalitatívne vyššie, to dobré, no pamätajme si aj to, čo nám vadí. Nie však pre ich hanu a kritiku, ale preto, aby sme sa sami vyvarovali podobných pochybení.

Je nevyhnutné, aby politika a morálka boli v rovnováhe, nemôžu pôsobiť izolovane, ale vo vzájomnej zhode a súdržnosti. Tento stav je možné dosiahnuť len pripomínaním si tradičných a skúsenosťou overených hodnôt. Sú to tie hodnoty, ktoré si ctíme bez ohľadu na to, či sa nachádzame v kľudnom toku života alebo v predvolebnom rozbúrenom mori.

Pravé hodnoty, akými je hrdosť na našu krajinu, či vlastenectvo sú zakorenené v nás, v našej podstate a ani vývin spoločnosti, či novodobé nároky na úspech v živote nesmú uberať na ich význame. Slová „Hrdo Odborne Slušne“ nevnímam iba ako predvolebný slogan Slovenskej národnej strany, ale najmä ako slová, ktoré najviac vystihujú vyváženosť, kvalitu a morálku výkonu verejnej moci a ktorých uplatňovanie je toho zárukou.

Súčasnému vedeniu Slovenskej národnej strany sa slovám „Hrdo Odborne Slušne“ podarilo dať konkrétnu tvár a ako nositeľov hodnôt ich vniesť do každodenného života našej strany. Nastávajúce parlamentné voľby sú príležitosťou, ako ich preniesť do života celej spoločnosti a prinavrátiť im ich oprávnené miesto.

Som preto hrdý na to, že môžem byť súčasťou odborného a slušného tímu, ktorý si vie zachovať svoju tvár aj v čase vrcholiaceho predvolebného napätia.

(Autor je predseda OR SNS Nové Mesto nad Váhom.)

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC