Pietna spomienka predstaviteľmi SNS na generála M. R. Štefánika v Žiline

12.05.2017

Uctenie si spomienky na padlých vojakov v SNP v Žiline- časť Budatín a pamiatky na generála M. R. Štefánika

            Dňa 05. 05. 2017 sme sa zúčastnili v sprievode poslanca NR SR, podpredsedu SNS a predsedu Branno – bezpečnostného výboru Antona Hrnka, jeho asistenta a predsedu Mládeže SNS Maroša Pavloviča, predsedu Okresnej rady SNS Žilina Tibora Hanuliaka, spolu s podpredsedami OR SNS ZA: Monikou Ďurechovou, Miroslavom Rolčekom a Dušanom Šutým spomienky na padlých vojakov v SNP v Žiline – časť Budatín.
Po spomienke na padlých vojakov v SNP pri soche M. H. Hodžu sme si Žilinská okresná organizácia SNS ako tradične každý rok uctili tragickú smrť jednej z najvýznamnejších osobností našej histórie – generála Milana Rastislava Štefánika na Štefánikovom námestí.
Na pietnej spomienke spojenej s kladením vencov pri príležitosti 98. výročia tejto udalosti sa zúčastnili i vzácni hostia: poslanec NR SR a podpredseda SNS Štefan Zelník, poslanec NR SR a ústredný tajomník SNS Stanislav Kmec, asistentka sekretariátu ústredia SNS Eva Kmecová, podpredseda KR SNS ZA Slavomír Kupka, predseda OR SNS KNM Milan Králik, asistent poslanca NR SR Andrej Kuka.
Pietnej spomienky sa zúčastnili i tajomníčka OR SNS ZA Andrea Záborská, predsedovia MO SNS ZA: MO Rajec – Stanislava Koleková, MO Rosiná – Bohuslav Šottník, MO Ďurčiná – Jozef Mihálec, MO Višňové – Juraj Majtán, MO Teplička Ernest Ponechal, MO Staré Mesto Miroslav Kašuba, MO Bytčica Ľubomír Kľačko a mnoho ďalších členov a sympatizantov SNS.
M. R. Štefánik bola osobnosť našich národných dejín neobyčajne sugestívna, hlboko veriaca a túžiaca po pravde a poznaní. Jeho vety prežívajú stáročia, jeho slová nezapadajú prachom a jeho myšlienky sa dodnes dotýkajú sŕdc. Svoje mravné, morálne, etické krédo i lásku k svojmu národu zhrnul do troch slov: ,,Veriť – Milovať – Pracovať“

             Telo M. R. Štefánika je pochované na Bradle spolu s troma talianskymi letcami. Ich spoločná mohyla, bola postavená na úctu vzácnym osobnostiam. Celý život obetoval snahe urobiť náš svet krajším a slobodnejším. Práve on nám otvoril bránu do lepšieho sveta. M. R. Štefánik je hrdina nielen slovenských, či českých ale i európskych rozmerov. Ako sám povedal: ,,Aj keď hviezda dopadne, nezhasína, ešte stále svieti”, a tak bude navždy svietiť v našich srdciach.
Pietnu spomienku na generála M. R. Štefánika sme ukončili na príjemnom posedení pri pohostení v Okresnej kancelárii SNS Žilina v budove Inforamy.

DSC_0984

DSC_0995

DSC_0953

DSC_1009

DSC_0988

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

24. 9. 1890 – V Revúcej sa narodil Rudolf Viest, slovenský divízny generál, veliteľ povstaleckej armády na Slovensku počas Slovenského národného povstania.

24. 9. 1998 – Ministerka zahraničných vecí Zdenka Kramplová odovzdala pri príležitosti 53. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku dar SR OSN- súsošie Cyrila a Metoda.

KALENDÁR PODUJATÍ
september 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930