Pietna spomienka predstaviteľmi SNS na generála M. R. Štefánika v Žiline

12.05.2017

Uctenie si spomienky na padlých vojakov v SNP v Žiline- časť Budatín a pamiatky na generála M. R. Štefánika

            Dňa 05. 05. 2017 sme sa zúčastnili v sprievode poslanca NR SR, podpredsedu SNS a predsedu Branno – bezpečnostného výboru Antona Hrnka, jeho asistenta a predsedu Mládeže SNS Maroša Pavloviča, predsedu Okresnej rady SNS Žilina Tibora Hanuliaka, spolu s podpredsedami OR SNS ZA: Monikou Ďurechovou, Miroslavom Rolčekom a Dušanom Šutým spomienky na padlých vojakov v SNP v Žiline – časť Budatín.
Po spomienke na padlých vojakov v SNP pri soche M. H. Hodžu sme si Žilinská okresná organizácia SNS ako tradične každý rok uctili tragickú smrť jednej z najvýznamnejších osobností našej histórie – generála Milana Rastislava Štefánika na Štefánikovom námestí.
Na pietnej spomienke spojenej s kladením vencov pri príležitosti 98. výročia tejto udalosti sa zúčastnili i vzácni hostia: poslanec NR SR a podpredseda SNS Štefan Zelník, poslanec NR SR a ústredný tajomník SNS Stanislav Kmec, asistentka sekretariátu ústredia SNS Eva Kmecová, podpredseda KR SNS ZA Slavomír Kupka, predseda OR SNS KNM Milan Králik, asistent poslanca NR SR Andrej Kuka.
Pietnej spomienky sa zúčastnili i tajomníčka OR SNS ZA Andrea Záborská, predsedovia MO SNS ZA: MO Rajec – Stanislava Koleková, MO Rosiná – Bohuslav Šottník, MO Ďurčiná – Jozef Mihálec, MO Višňové – Juraj Majtán, MO Teplička Ernest Ponechal, MO Staré Mesto Miroslav Kašuba, MO Bytčica Ľubomír Kľačko a mnoho ďalších členov a sympatizantov SNS.
M. R. Štefánik bola osobnosť našich národných dejín neobyčajne sugestívna, hlboko veriaca a túžiaca po pravde a poznaní. Jeho vety prežívajú stáročia, jeho slová nezapadajú prachom a jeho myšlienky sa dodnes dotýkajú sŕdc. Svoje mravné, morálne, etické krédo i lásku k svojmu národu zhrnul do troch slov: ,,Veriť – Milovať – Pracovať“

             Telo M. R. Štefánika je pochované na Bradle spolu s troma talianskymi letcami. Ich spoločná mohyla, bola postavená na úctu vzácnym osobnostiam. Celý život obetoval snahe urobiť náš svet krajším a slobodnejším. Práve on nám otvoril bránu do lepšieho sveta. M. R. Štefánik je hrdina nielen slovenských, či českých ale i európskych rozmerov. Ako sám povedal: ,,Aj keď hviezda dopadne, nezhasína, ešte stále svieti”, a tak bude navždy svietiť v našich srdciach.
Pietnu spomienku na generála M. R. Štefánika sme ukončili na príjemnom posedení pri pohostení v Okresnej kancelárii SNS Žilina v budove Inforamy.

DSC_0984

DSC_0995

DSC_0953

DSC_1009

DSC_0988

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC