Floorball Cup 2016

03.01.2017

Dňa 27.12.2016 v mestskej športovej hale v Snine Mládež SNS už druhý rok organizovala Vianočný turnaj vo florbale s názvom Floorball Cup 2016. Zmenou oproti minulému roku bolo nielen navýšenie zúčastnených mužstiev, ale aj hlavná výhra. Víťazný tím okrem vecných cien získal aj Putovný pohár predsedu SNS Andrej Danka.

Na turnaji sa zúčastnilo 8 mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín, z ktorých do semifinále postupovali dva najlepšie tímy. Skupinu A s prehľadom vyhral favorit turnaja IBK Snina, na druhom mieste skončili Deti do 15r. V skupine B sa o postup rozhodovalo do posledného zápasu, kde sa nakoniec prebojovali tímy Snina Pinnguins a Stakčínsky diabli. Po strhujúcich bojoch v semifinále sa vo finále o pohár predsedu SNS Andreja Danka stretli IBK Snina a Snina Pinguins.

Favorizovaný IBK Snina mali počas celého finále navrch, ale po rýchlom protiútoku dostal do vedenia Snina Pinguins najlepší strelec turnaja Matúš Mamaj. Mužstvo IBK Snina sa snažilo veľkým tlakom v závere zápasu vyrovnať, ale tím Snina Pinguins tomu úspešne odolala a stal sa tak celkovým víťazom turnaja Foorball Cup 2016. Tretie miesto obsadili Stakčínsky Diabli.
Ceny odovzdával okresný predseda, Marian Labanič, spolu s ústredným tajomníkom Mládeže SNS, Tomášom Cinkaničom.

Výsledky turnaja:
1. Snina Penguins
2. IBK Snina
3. Stakčínsky Diabli

img_1877

img_1886

img_1881