JAWA 50 RETRO RACE v Bukovci

15.04.2014

Občianske združenie AC3R v úzkej spolupráci s obcou Bukovec, Krajskou radou SNS Trnava a Okresnou radou SNS Senica zorganizovali v sobotu 5. apríla v poradí už 3. ročník podujatia JAWA 50 RETRO RACE, tentoraz v obci Bukovec. Záujem o toto podujatie bol nevšedný a to nielen zo strany domácich fanúšikov všetkých vekových kategórii a súťažiacich, ale aj zo strany tak významnej osobnosti akou je pravidelný účastník vytrvalostných pretekov Rely Dakar Ivan Jakeš.

V priebehu popoludnia, kedy preteky dosiahli svoj úspešný polčas, organizátori o. z. AC3R, menovite člen SNS Senica Milan Rýzek ml. v pozícii hlavného komentátora privítal krajskú predsedníčku SNS v Trnave Magdalénu Kuciaňovú a kandidáta za SNS vo voľbách do Europskeho parlamentu Vladimíra Chovana. .

JAWA 50 RETRO RACE nesklamalo ani tento rok, ba práve naopak, všetci súťažiaci dokázali, že im na ich ,,dvojkolesových zrelých dámach” veľmi záleží – pristupovali k nim počas súťaže veľmi starostlivo a citlivo, za čo sa im milé ,,dámy” odmenili šťastným návratom do cieľa.

Stalo sa už tradíciou, že organizátori tejto pozoruhodnej akcie okrem úspešných jazdcov, vyhlasujú aj jazdca, ktorý vyniká a prispieva k dobrému menu podujatia, a to akýmkoľvek spôsobom. Tento raz svojím retro oblečením zaujal a bol aj patrične ocenený jazdec Vladimír Pražienka.

Navyše, detičky z materskej školy z obce Bukovec svoje pocity, dojmy a nadšenie z retropretekov JAWA 50 RACE BUKOVEC pretavili do svojich umeleckých obrázkov, ktoré sa v závere pretekov dražili. Výťažok z dražby bude použitý na výtvarné pomôcky pre deti z MŠ v Bukovci. Riaditeľka Monika Sládková osobne poďakovala krajskej predsedníčke SNS Trnava Magdaléne Kuciaňovej a eurokandidátovi Vladimírovi Chovanovi za úspešnú dražbu. Predstaviteľov SNS samozrejme teší, že aj takto mohli byť deťom nápomocní.

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým Milanovi Rýzekovi st. a Milanovi Rýzekovi ml, ktorý bol nielen vynikajúci komentátor, ale aj veľmi srdečný hostiteľ.

Definitívne výsledky:

Najrýchlejší šprintér na 100 m: Igor Chlapečka
Najrýchlejší slalomár (106 m): Igor Chlapečka

Tímová trofej o Putovný pohár starostu obce Bukovec: Maňďo team Prietrž pod vedením Jána Maňďáka v zložení: Igor Chlapečka, Lukáš Tulák, Ján Maňďák.

Celkové poradie: Igor Chlapečka, Ján Maňďák a Lukáš Tulák

-mk-

J1

J2

J3

J4

J5

J6

J7

J8

J9

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

28. 3. 1848 – Na zhromaždení ľudu v Liptovskom Mikuláši boli prijaté Žiadosti slovenského národa v stolici Liptovskej. Požadovali neobmedzené používanie slovenčiny na slovenskom území, zastúpenie Slovákov na uhorskom sneme a uznanie Slovákov za národ.

28. 3. 1919 – Zišiel sa prvý povojnový zjazd SNS. Jej vedenie publikovalo v Národných novinách v septembri 1919 program s názvom Čo chce Slovenská národná strana.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC