Mládež SNS na pôde Europarlamentu v Štrasburgu

20.03.2014

Zástupcovia Mládeže Slovenskej národnej strany navštívili minulý týždeň sídlo európskeho parlamentu v Štrasburgu. Dôvod prečo sa na pozvanie europoslanca za SNS Jaroslava Pašku mladí národniari do Štrasburgu vybrali bol jasný. Mladým vlastencom nie je ľahostajný osud Slovenska ani to, ako bude Slovensko vyzerať. Zástupcovia Mládeže SNS sa na pôde EP oboznamovali s fungovaním tejto inštitúcie.

Europoslanec a podpredseda frakcie Európa slobody a demokracie (EFD) Jaroslav Paška svoju motiváciu pozvať mládežníkov na pôdu EP zhrnul nasledovne: „Európska únia je experiment, ktorý má otvorený koniec a nikto nevie akým smerom sa bude vyvíjať. Preto, je veľmi dôležité aby mladí ľudia, pre ktorých sa celý tento projekt pripravuje, boli dostatočne informovaní.“ Jednou z častí návštevy bolo aj krátke školenie o fungovaní EÚ a jej dosahu na náš každodenný život.

Dosah EÚ sa zväčšuje každou ďalšou vydanou smernicou a bojovať proti tomu budeme môcť iba ak sa o EÚ a dianie v nej budeme zaujímať. Maroš Pavlovič predseda Mládeže SNS vysvetlil, že „dôvod prečo je dnes Mládež SNS v Europarlamente, je ten, že chce vedieť, kde sa o nej rozhoduje, chce vedieť, ako sa o nej rozhoduje a chce vedieť, čo s tým môže spraviť”. Práve aktívne občianstvo a občan, ktorý sa zaujíma o dianie okolo seba, môže veci ovplyvniť. „Aj keď je Slovensko malé vďaka aktívnym občanom jeho hlas môže byť silný,“ poznamenal v závere Pavlovič.

Dôležité v čase konania eurovolieb bude uvedomiť si, ktorý z europoslancov ako pracoval a ako hájil záujmy Slovenska. Zástupca SNS Jaroslav Paška počas svojho mandátu stihol práce za dvoch poslancov. Jemu vďačíme za obhajobu rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach, za obhajobu zákona o dvojitom občianstve, za časté odvracanie maďarských šovinistických útokov ale aj za posilnenie pozície Slovenska ako suverénneho člena Európskej únie. Pracoval tak, ako sa zaväzuje pracovať eurokandidátka SNS, ktorá sa o vašu priazeň bude uchádzať už teraz v máji.

-mp-

Viac fotografií na:
http://www.sns.sk/media/fotogaleria/mladez-sns-v-strasburgu/

1

2

3

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 3. 1848 – Pod vedením Janka Kráľa a Jána Rotaridesa sa vzbúrili roľníci v piatich dedinách Hontianskej stolice. Žiadali zrušenie poddanských povinností a právo používať slovenčinu v úradoch a školách.

27. 3. 1996 – NR SR prijala zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC