Mládež SNS na antiproteste pod dohľadom polície

01.05.2014

Mládež Slovenskej národnej strany nebolo zo strany Miestneho úradu Bratislava I umožnený vyjadriť pokojný protest proti zhromaždeniu Okrúhleho stola Maďarov na Slovensku na podporu Hedvigy Malinovej Žákovej v stredu 30. apríla. Mládež SNS chcela týmto spôsobom vyjadriť obavy z možného ovplyvňovania súdu.

,,Hneď po príchode na akciu si polícia od nás pýtala občianske preukazy bez udania dôvodu, prečo si ich pýta. Nebolo nám umožnené zúčastniť sa na tomto proteste ako fyzické osoby, čím polícia výrazne zasiahla do našich ľudských práv a slobôd. Polícia nepodala vyjadrenie, prečo nás na toto podujatie nepustila,“ uviedol predseda Mládeže SNS Maroš Pavlovič. Dodal, že polícia blokovala členom Mládeže SNS zapojiť sa do anonymného davu. ,,Keď som sa opýtal policajtov na dôvod, prečo sa na protestnom zhromaždení nemôžeme zúčastniť, nikto z nich nám neodpovedal. Pokúsili sme sa odpovede asi piatich policajtov nahrať na videozáznam,“ dodal predseda Mládeže SNS

Polícia ,,odprevadila“ národniarskych mládežníkov zo Župného námestia v Bratislave až na Šafárikovo námestie, kde sa nachádza ústredie SNS. Národniarskych mládežníkov prišiel podporiť aj prvý podpredseda SNS Rafael Rafaj. Pri kontrole policajtov použil ,,civilnú kľučku“.

Maroš Pavlovič sa pre maďarské médiá vyjadril, že sám má veľmi dobrých priateľov maďarskej národnosti. ,,Nesúhlasím s násilím, ale nesúhlasím ani s ovplyvňovaním orgánov činných v trestnom konaní a s ovplyvňovaním súdov. Preto považujem za zarážajúce, že sa na tomto podujatí zúčastnili politickí predstavitelia, a že novinári z maďarských médií prerušovali moju odpoveď na ich vlastnú otázku, že existuje pluralita názorov. Napriek tomu, že mi položili otázku, pri odpovedi okamžite rozhovor ukončili,“ uzatvoril Maroš Pavlovič.

Mládež SNS podala žiadosť o povolenie reakčného protestného zhromaždenia 30. apríla 2014 o 18.00 v Starom meste v Bratislave. Účelom zhromaždenia malo byť pokojné vyjadrenie nesúhlasu s ovplyvňovaním súdnych orgánov Slovenskej republiky, pričom protestné zhromaždenie sa malo konať ako pokojná reakcia na protest neformálnej záujmovej organizácie Okrúhly stôl Maďarov na Slovensku, podporovaný politickými stranami Most-Híd a SMK. Mládeži SNS však toto zhromaždenie Miestny úrad Bratislava I. zamietol. Členovia Mládeže SNS sa však na zhromaždení Okrúhleho stola Maďarov na Slovensku zúčastnili ako fyzické osoby, vyjadrili tak tichý protest proti tejto akcii.

-mp-

FOTO: Jana Birošová – EXTRAPLUS

Viac fotografií z antiprotestu nájdete v sekcii Fotogaléria na http://www.sns.sk/media/fotogaleria/

HM1

HM2

HM3

HM4

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

28. 3. 1848 – Na zhromaždení ľudu v Liptovskom Mikuláši boli prijaté Žiadosti slovenského národa v stolici Liptovskej. Požadovali neobmedzené používanie slovenčiny na slovenskom území, zastúpenie Slovákov na uhorskom sneme a uznanie Slovákov za národ.

28. 3. 1919 – Zišiel sa prvý povojnový zjazd SNS. Jej vedenie publikovalo v Národných novinách v septembri 1919 program s názvom Čo chce Slovenská národná strana.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC