Národniari na Bradle

05.05.2014

V predvečer tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika, slovenského velikána, politika, astronóma, vojenského letca, najvýznamnejšej osobnosti slovenských dejín, od ktorej uplynulo, už 95 rokov prišli vzdať hold a úctu členovia Slovenskej národnej strany.

Na pietnej spomienke sa zúčastnili prvý podpredseda SNS a eurokandidát Rafael Rafaj, ako aj ďalší kandidáti do Európskeho parlamentu za SNS: Karol Farkašovský a Vladimír Chovan. Nechýbala trnavská krajská predsedníčka SNS Magdaléna Kuciaňová, nitriansky krajský predseda Miloslav Horka, členovia Okresnej rady SNS Galanta, členovia krajských rád SNS Bratislava, Trnava i Nitra a členovia Mládeže SNS na čele s jej podpredsedníčkou Evou Milučkou.

„Je to už 95 rokov, čo ho zastihla tragická a záhadná udalosť údajnej havárie lietadla. Verím, že pravda o udalosti raz vyplávajú na povrch. Štefánik, keby žil, určite by podporil našu ideu Európy národov, a nie univerzálneho superštátu bez identity. Štefánik bol svetobežník, ale nebol svetoobčan. Bol to na prvom mieste hrdý Slovák, ktorý veril, pracoval a miloval Slovensko,” uviedol v príhovore Rafael Rafaj.

Na záver si národniari pri spoločnej fotke na schodoch na mohylu zaspievali slovenskú štátnu hymnu Nad Tatrou sa blýska. Ukázali, že aj bez oficiálnej podpory vlády či iných sa dá dôstojne pripomenúť pamiatka a sláva našim národným velikánom. Štefánik patrí každému, kto ho úprimne a dlhodobo nosí v srdci a inšpiruje sa jeho činmi na prospech národa a vlasti.

V závere pietneho spomienkového stretnutia pri Mohyle gen. M. R. Štefánika predsedníčka
OR SNS Galanta Anna Piláriková spoločne s predsedníčkou KR SNS Trnava Magdalénou Kuciaňovou slávnostne odovzdali členské preukazy novým členom SNS z miestnej organizácie SNS Šoporňa a miestnej organizácie SNS Sereď, ktoré prevzali v zastúpení predsedovia týchto organizácií Eva Kabrhelová a Miloš Hanus.

-rr-, -mš-, -mk-

B1

B3

??????????

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

29. 3. 1990 – Federálny parlament prijal ústavný zákon o zmene názvu štátu z Československá socialistická republika na Česko-slovenská federatívna republika.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC