Okresná konferencia SNS v Žiline

09.04.2014

V žilinskom hoteli Slovan sa 4. apríla konala výročná celoročná okresná konferencia Slovenskej národnej strany (SNS) Žilina. Pozvanie prijal aj prvý podpredseda SNS Rafael Rafaj. Žilinský okresný predseda Tibor Hanuliak všetkých zúčastnených privítal a predniesol body programu. Informácie k eurovoľbám podal Rafael Rafaj, ktorý hovoril o situácií pred eurovoľbami. Ako povedal, je potrebné, aby sa na voľbách zúčastnilo čo najviac ľudí a to je na pleciach všetkých členov strany, aby svojou aktivitou zmobilizovali maximálny počet voličov. Eurovoľby sú šancou ako reálne presadiť Slovensko v Bruseli.

Prizvaný hosť Štefan Zelník sa zaoberal otázkou o tom, kto je europoslanec a čo je jeho náplňou. Zdôraznil, že je potrebné zjednotiť cenu práce v EÚ, riešiť otázku dôchodcov a v Europarlamente nastoliť otázky vedúce k riešeniu aj týchto finančných rozdielností. Tibor Hanuliak predstavil prítomným kandidátov do Europarlamentu. Navrhol tiež, aby sa na budúcej okresnej rade určili pracovné tímy a doladili aktivity vedúce k väčšiemu zviditeľneniu strany, ako aj k prijatiu nových členov, či podpory kandidátov do EP.

Miroslav Kašuba oboznámil prítomných s plánovanou aktivitou v Dolnom Kubíne, kde by 3. mája vystúpil jeden z kandidátov do EP – Dušan Tittel. Navrhol, aby sa podobná akcia za účastí Dušana Titela a ďalších futbalových legiend uskutočnila aj v obci Hôrky. R. Rafaj pripomenul, že nás čakajú celoštátne a národné podujatia, napríklad 4. mája 95. výročie úmrtia Milana Rastislava Štefánika. T. Hanuliak prezentoval návrhy dámskych a pánskych tričiek a aj šiltoviek, ktoré prítomní ocenili veľkým potleskom, pretože sa im páčili. Znak i logo SNS boli vkusne, esteticky zapracované na rukávy , chrbát a ľavú časť tričiek. Tričká i šiltovky budú zaslané do Bratislavy na doladenie a schválenie, aby sa mohli dať celoplošne do tlače, výroby. Na záver okresný predseda SNS ZA poďakoval za účasť všetkým prítomným.

Mária Žitná

1

2

3

4

5

6

7

8

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 3. 1848 – Pod vedením Janka Kráľa a Jána Rotaridesa sa vzbúrili roľníci v piatich dedinách Hontianskej stolice. Žiadali zrušenie poddanských povinností a právo používať slovenčinu v úradoch a školách.

27. 3. 1996 – NR SR prijala zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC