Pod záštitou výšivkárstva

04.03.2010

Dňa 1. marca 2010 sa v obecnej knižnici v Papradne uskutočnilo spoločné stretnutie s účastníčkou svetovej abilympiády – olympiády pracovných schopností a zručností telesne postihnutých v Japonsku s p. Helenou Bottkovou za účasti poslankyne NR SR za SNS p. Bc. Milady Belásovej.

Helena Bottková roky trpezlivo a s láskou vyšívala neuveriteľné množstvo krížikov. Práve tento steh sa stal jej spoločníkom v čase choroby a doviedol ju až na svetovú abilympiádu do Japonska. Pani Helena Bottková je členkou považskobystrického klubu sklerózy multiplex, čo je choroba, ktorou trpí. Táto naša krajanka ako jediná Európanka zožala v Japonsku úžasný úspech, pretože na abilympiáde skončila na treťom – bronzovom mieste.

Pri tejto príležitosti jej poslankyňa NR SR Bc. Milada Belásová s radosťou a úprimným poďakovaním odovzdala pamätnú listinu na znak vďaky za úspešnú reprezentáciu našej vlasti vo svete.
Súčasťou tohto stretnutia bola aj beseda so žiakmi 4. ročníka základnej školy v Papradne. Deti so záujmom počúvali a kládli otázky pani Bottkovej i pani poslankyni Bc. Milade Belásovej. Na záver pani poslankyňa pozvala žiakov na návštevu do NR SR, čo sa stretlo s veľkým ohlasom u deti.

Príjemnú atmosféru dotvoril i krásny spev papradňanských piesní v podaní Danky Hikaníkovej / laureátky slovenského slávika v speve r. 1997/.
Každý, kto sa spoločného stretnutia zúčastnil, sa cítil príjemne a odniesol si len tie najkrajšie zážitky.
Ďakujeme p. Helene Bottkovej /rodáčke z Papradna / že zachováva naše tradície – výšivky a reprezentuje Slovensko i vo svete. Želáme jej veľa trpezlivosti , radosti zo života a úspechov na ďalších súťažiach. Zároveň naše poďakovanie patrí aj p. poslankyni NR SR Bc. Milade Belásovej, ktorá si pri svojej náročnej práci našla čas, zavítala do Papradna a ocenila výkon našej rodáčky p. Heleny Bottkovej.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
PRIPOMÍNAME SI

26. 11. 1921 – Poslanci Slovenskej ľudovej strany vystúpili zo spoločného parlamentného klubu s Čs. stranou lidovou. Tento krok Hlinka odôvodnil vernosťou programu autonómie Slovenska. ktorý českí lidovci odmietali.

26. 11. 1940 – Slovenský snem prijal zákon na ochranu Slovenskej republiky, ktorý postihoval všetky činy smerujúce proti existencii štátu, jeho ústavným činiteľom a zákonnému poriadku.

26. 11. 1906 – Začal sa súdny proces so slovenskými politikmi pre údajné poburovanie počas predvolebnej agitácie. A. Hlinku odsúdili na 2 roky, V. Šrobára na rok väzenia, F. Jurigu na 2 roky a ďalších 11 dostalo nižšie tresty.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2014
P U S Š P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930