Predseda SNS Andrej Danko navštívil spojenú krajskú radu SNS Nitrianskeho a Banskobystrického kraja

11.06.2017

Predseda Nitrianskej krajskej rady SNS Miloslav Horka spoločne s predsedom banskobystrickej krajskej rady SNS Štefanom Turekom privítal v štýlovom zámočku v Topoľčiankach zástupcov okresov Nitrianskeho a Banskobystrického kraja. Pracovné rokovanie za účasti predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka, podpredsedníčky Evy Smolíkovej a ústredného tajomníka Stanislava Kmeca sa nieslo v priateľskej a súdržnej atmosfére, ktorá je základným stavebným kameňom úspechu Slovenskej národnej strany. Napriek kritickým hlasom, ktoré k straníckej politike patria sa účastníci spoločného pracovného zasadnutia krajských rád zhodli na tom, že najsilnejšou zbraňou SNS ostáva aj naďalej slušnosť a otvorená komunikácia. Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko zdôraznil, že nesmieme zabúdať na skutočnosť, že Slovenská národná strana bola ešte pred rokom mimoparlamentnou politickou stranou. V súčasnosti je vládnou stranou a jej predseda po prvý raz v straníckej histórii zastáva post predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Zástupcovia SNS rokovali o aktuálnych politických témach pred blížiacimi sa voľbami do vyšších územných celkov (VÚC). Prioritou národniarov je dôstojne obstáť v oboch krajoch, pričom je potrebné aj v nastávajúcich mesiacoch opätovne pripomínať úspechy SNS za prvý rok v koaličnej vláde. Národniarom sa podarilo zmenou ústavy ochrániť poľnohospodársku pôdu, pomohlo sa živnostníkom zvýšením paušálnych výdavkov, nastavil sa nový systém v slovenskom športe, začína sa ambiciózny projekt budovania športovej infraštruktúry, vrátane národnej siete cyklistických trás. Podarili sa obnoviť IC vlaky, vytvoril sa Národný potravinový katalóg a dôsledne sa kontroluje kvalita potravín. Predseda Národnej rady bol lídrom a inciátorom historicky prvého neformálneho stretnutia predsedov parlamentov Európskej únie, ktoré má pozitívny ohlas a vytvára predpoklad pre užšiu spoluprácu národných parlamentov EÚ v čase, kedy únia čelí viacerým vnútorným krízam. Andrej Danko zdôraznil, že silou SNS je jej súdržnosť, politické štruktúry a priateľská atmosféra. Politickí súperi národniarov sa snažia vniesť do strany ako aj do celej slovenskej spoločnosti negativizmus, a tým oslabovať politický vplyv SNS. Štátotvornosť, zodpovednosť za Slovenskú republiku, rozumná a pragmatická politika bez urážok a výkrikov do tmy, to musí byť aj naďalej priorita politiky Slovenskej národnej strany.

Kandidátkou na županku v Nitrianskom kraji je podpredsedníčka strany Eva Smolíková, ktorá má potenciál stať sa lídrom nitrianskeho VÚC. Banskobystrický kraj kandidáta na župana zatiaľ nepredstavil. Predseda SNS zdôraznil, že národniari majú dostatok kvalitných kandidátov na poslancov do oboch samosprávnych krajov a verí, že SNS bude v týchto voľbách úspešná.

5 6 7 8 9 10

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 11. 1870 - V Smolenickej Novej Vsi sa narodil vynálezca Štefan Banič . V rokoch 1907-1920 žil v USA, kde zostrojil padák, ktorý 3. júna 1914 vyskúšal keď zoskočil zo 41-poschodového washingtonského mrakodrapu. Americké úrady mu naň pridelili patent, odkúpila ho americká armáda a úspešne bol využívaný počas 1. svetovej vojny.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC