Rozlúčka s letom v Likavke pri Ružomberku

28.08.2017

Od rána  sa na futbalovom  trávniku  uskutočnil futbalový turnaj neregistrovaných hráčov a detských družstiev.  Hodinu pred poludním odštartovali súťaž vo varení bryndzových pirohov, ktorej sa zúčastnilo sedem družstiev. Kuchárkam aj kuchárom  a divákom spríjemňovala varenie hudobná skupina Kortina. Zaujímavosťou podujatia varenia pirohov bolo, že sa nepripravovali načas, ani na čas ich nemuseli zjesť súťažné tímy.  Hodnotila sa chuť jedla. Tú Posudzovali starosta obce Marián Javorka , správca miestnej farnosti  Pavol Ondrík, riaditeľ Základnej školy s materskou školou Ľubomír Birtus.

Medzi súťažiacimi variacimi pirohy bolo aj drusžstvo Miestnej organizácie SNS z Liskovej pri Ružomberku. Viedla ho jej predsedníčka Dana Lauková. Podporiť ich prišli aj poslankyňa Národnej rady SR Eva Smolíková a predseda Okresnej organizácie SNS v Ružomberku Miroslav Zigo. Družstvo národniarov sa zúčastnilo aj futbalového turnaja neregistrovaných hráčov na likavskom štadióne. Riaditeľ uvedenej školy Ľubomír Birtus uviedol: “Veľmi dobrú spoluprácu máme s vedením obce. Mojou snahou, je každý rok urobiť nejakú investičnú akciu na zveľadenie budovy školy a jej areálu. Športoviská pri škole sú prístupné pre verejnosť. Hodne ich využívajú mamičky s malými deťmi, ale aj väčšie deti, ktoré tu trávia voľní čas. Zastávam názor, že ihriská majú slúžiť všetkým obyvateľom obce, aj keď sa to podpíše pod ich životnosť. Načo sú nám pekné ihriská bez života.”

Počas dňa bolo na ihrisku veľmi veselo a k tomu prispeli aj animátori  detskej organizácie eRko. Pre deti pripravili rôzne súťaže. Záujemcovia si mohli aj vyskúšať aj streľbu z luku, zo vzduchovky. Takisto mohli sa skrášliť v salónoch krásy Avon alebo v maľovaní na tvár.

Súčasťou programu Rozlúčky s letom v Likavke bol aj koncert Samulea Tomečku, hudobnej skupiny HEX.

DSC_0352 DSC_0353 DSC_0413 DSC_0442 DSC_0443 DSC_0511 DSC_0517 DSC_0518 DSC_0519 DSC_0520 DSC_0525 DSC_0548 DSC_0551 DSC_0552 DSC_0562 DSC_0564