Ružomberského jarmoku sa zúčastnili aj zástupcovia SNS

06.06.2017
Prvý júnový víkend patrí v Ružomberku už tradične jarmoku. Mesto Ružomberok a Kultúrny dom Andreja Hlinku (KD AH) sa znovu postarali o pútavý a bohatý program, počet stánkov opätovne dosiahol maximum. Bolo tam ribližne 220 stánkov s remeslami, rôznym tovarom, občerstvením.
Hostí jarmoku medzi ktorými boli aj zástupcovia Slovenskej národnej strany – poslankyňa Národnej rady SR Magdaléna Kuciaňová, štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, predseda Okresnej rady SNS v Ružomberku Miroslav Zigo, ako aj ďalší členovia ružomberskej okresnej organizácie SNS, privítal na radnici ružomberský primátor Igor Čombor.
Hostia sa zúčastnili aj slávnostného otvorenie ružomberského jarmoku, ktorého súčasťou bol aj bohatý program. V ňom okrem iných vystúpili hudobné skupiny Gladiator, Polemic či Heľenine oči.

Národniari sa zaujímali aj udržiavanie tradičných slovenských remesiel a prezentáciu ľudového umenia. Medzi ľudovými umelcami bol aj Ján Guráň z Likavky, ktorý prostredníctvom svojej tvorby zachytáva krásy slovenskej prírody, ľudového odevu, remeslá, architektúru. Je autorom napríklad portrétu významného slovenského národovca Andreja Hlinku.

Jarmok 2 Jarmok 3 Jarmok 4 Jarmok Jartmok4