Slávnosť kráľa Svätopluka v Bratislave

21.03.2014

Na Bratislavskom hrade sa v stredu 19. marca uskutočnila ,,Slávnosť kráľa Svätopluka”. Organizátorom bola Matica slovenská, ktorá touto kultúrno-spoločenskou akciou pri soche kráľa Svätopluka otvorila ,,Rok kráľa Svätopluka” – a to pri príležitosti 1120. výročia jeho smrti – ako aj ,,Rok Andreja Hlinku” pri príležitosti 150. výročia jeho narodenia.

Za Slovenskú národnú stranu (SNS) sa na akcii zúčastnil prvý podpredseda strany Rafael Rafaj a predseda Mládeže SNS Maroš Pavlovič, ako aj niektorí členovia a sympatizanti národniarov.

Historik a bývalý poslanec za SNS Anton Hrnko v príhovore vyzdvihol nezameniteľný význam kráľa starých Slovákov. Pripomenul, že pôvodne najstarší štátny útvar naši predkovia volali Slovenčina (podobne ako Rasija, Srbija, Ukrajina, Polska…).

Asi 200 prítomných hostí okrem iného odsúdilo potupné zohavenie sochy na nádvorí Bratislavského hradu bývalým predsedom parlamentu. Predseda Matice slovenskej Marián Tkáč na záver svojho príhovoru vyzval prítomných, aby sa zúčastnili na druhom kole prezidentských volieb a zvolili toho, kto si ctí históriu a tradície Slovákov.

-rr-

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA