Úspešný Deň národniarov v Žiline

06.11.2017

            Krásne zimné počasie, skvelá atmosféra, pestrý kultúrny program, bohaté občerstvenie, výborná nálada a plná sála Domu odborov, to všetko sprevádzalo v Žiline prvý ročník krásnu kultúrnu akciu Deň národniarov, ktorá sa konala dňa 30.októbra 2017,  pod záštitou Slovenskej národnej strany.

         Na tomto nádhernom podujatí boli predstavení a mali príhovor kandidát na predsedu Žilinského samosprávneho kraja Ján Mikolaj a kandidáti na poslancov Žilinského samosprávneho kraja: Tibor Hanuliak, Štefan Zelník, Monika Ďurechová, Bronislava Ďurechová, Gabika Poliaková, Marta Veselá, Michal Červený, Dušan Šutý, Jaroslav Koleda, Miloš Klimašovský, Jozef Žabka a Miroslav Kašuba.

         O hudbu a zároveň dobrú náladu sa postarali peknými pesničkami Karol Konárik, Robo Kazík spolu s mladou sympatizantkou SNS z publika Dominikou a folklórne súbory so známymi a veselými ľudovými piesňami: folklórny súbor PARTA zo Strečna, úspešný mladý heligónkar Matúško Hodas a speváčky z Považia. Úvodnú krásnu národniarsku báseň zarecitovali Ninka a Nerka Hanuljakové.

         Podujatia sa zúčastnili a prišli podporiť i podpredseda SNS, poslanec NR SR Anton Hrnko, ústredný tajomník SNS a poslanec NR SR Stanislav Kmec, štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf  Urbanovič, Krajský predseda SNS Žilina Erik Gemzický a mnoho ďalších straníckych kolegov.

            Na záver naši členovia obdarovali návštevníkov i prezentmi SNS, ktoré všetkých prítomných milo prekvapili, čo bolo ocenené nielen domácimi návštevníkmi, ale aj hosťami tohto skvelého podujatia.

            Toto národné podujatie ukázalo, že naše národné tradície musíme viac prezentovať pred občanmi.

DSC_0677 DSC_0639 DSC_0603 DSC_0644 DSC_0557 DSC_0576 DSC_0559 DSC_0552 DSC_0548