V Považskej Bystrici národniari slávili MDŽ

12.03.2014

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien členovia Okresnej organizácie Slovenskej národnej strany (SNS) v Považskej Bystrici navštívili 3 domovy sociálnych služieb v Považskej Bystrici a jej blízkom okolí.

Konkrétne išlo o Domov sociálnych služieb Katka Považská Bystrica, Domov sociálnych služieb Papradno a Domov sociálnych služieb Košeca. Okresná rada na čele s okresným predsedom Miroslavom Magdechom osobne navštívila spomínané domovy a vyčarovala úsmev na tvárach takmer 180-tim ženám, čo bolo dostatočným zadosťučinením tak pre organizátorov, ako aj pre správcov týchto zariadení.

Mnohé klientky sa so záujmom pýtali: „A to už idú opäť voľby?“ Samozrejme, vo všetkých prípadoch išlo o nadnesené myšlienky s humorným podtónom, nakoľko sú klientky, ale aj klienti naučení na „záujem“ o nich, práve len v čase konania parlamentných volieb. Keďže väčšina mala vedomosť, že najbližšie parlamentné voľby budú až o 2 roky, o to viac mali radosť v srdci a s nimi tiež aj členovia OO SNS Považská Bystrica.

Pre každú klientku, ako aj pre personál jednotlivých zariadení čakali krásne kvietky, vystúpenie Slávice Slovenska v speve ľudových piesní, básne z pera regionálnych spisovateľov, ktoré boli interpretované aktívnou recitátorkou, a v neposlednom rade príhovor predsedu okresnej rady Miroslava Magdecha. Vo všetkých 3 zariadeniach správcovia zabezpečili veľmi príjemnú atmosféru, začo im patrí veľká vďaka.

-mm-

????????????????????????????

????????????????????????????

????????????????????????????

????????????????????????????

????????????????????????????

????????????????????????????

????????????????????????????

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

28. 3. 1848 – Na zhromaždení ľudu v Liptovskom Mikuláši boli prijaté Žiadosti slovenského národa v stolici Liptovskej. Požadovali neobmedzené používanie slovenčiny na slovenskom území, zastúpenie Slovákov na uhorskom sneme a uznanie Slovákov za národ.

28. 3. 1919 – Zišiel sa prvý povojnový zjazd SNS. Jej vedenie publikovalo v Národných novinách v septembri 1919 program s názvom Čo chce Slovenská národná strana.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC