Žilinskí národniari chránia Našu Zem

06.05.2017

Ani nepriaznivé daždivé počasie a ťažké podmienky Slovenskú národnú stranu neodradili aby dňa 29. apríla zorganizovala pod vedením predsedu Okresnej rady SNS Žilina Tibora Hanuliaka svoju druhú akciu Mesiac očisty Zeme v Žilinskej kotline, v spolupráci NDS a Občianskym združením OS-EZ.
Táto krásna akcia sa uskutočnila i v spolupráci s podpredsedami OR SNS ZA: Monikou Ďurechovou, Dušanom Šutým a Miroslavom Rolčekom, predsedami MO SNS ZA: MO Bytčica Ľubomírom Kľačkom a vernými členmi SNS: Bronislavou Ďurechovou, Stanislavou Ďurechovou a mnohými ďalšími.
Náš druhý výjazd i s ozvučeným vozidlom SNS bol zameraný na Žilinskú kotlinu a veľmi vyťaženú cestu – frekventovanú E50, ktorá má veľký význam najmä pre medzinárodnú a celoštátnu dopravu, pretože je dopravným spojením medzi dôležitými centrami štátneho a medzinárodného významu.
Cieľom našej aktivity je vzbudiť záujem o životné prostredie a svojím aktívnym prístupom urobiť niečo pre svoje okolie, čo sa nám i podarilo a preto Okresná organizácia SNS Žilina bude v tejto činnosti pokračovať po Rajeckej, Žilinskej kotline a Terchovskej kotline.
Akciu po tak vyťaženej medzinárodnej ceste E50 sme začali v Žiline a ukončili sme ju až v malebnej dedinke Strečno, kde nás veľmi milo prekvapil pán starosta Dušan Štadáni, ktorý nám sprístupnil a previedol nás v novootvorenej spomienkovej sieni padlých vojakov počas SNP. Tu nám pán predseda Okresnej rady SNS Žilina Tibor Hanuliak opísal vtedajšiu veľmi ťažkú situáciu a históriu boja partizánov, počas ktorej zahynulo mnoho vojakov. V spomienkovej sieni padlých vojakov počas SNP má čestné miesto i jeho otec Tomáš Hanuliak, na ktorého si pán predseda zaspomínal a ktorý sa zúčastnil boja.

1.2.3.4.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

24. 9. 1890 – V Revúcej sa narodil Rudolf Viest, slovenský divízny generál, veliteľ povstaleckej armády na Slovensku počas Slovenského národného povstania.

24. 9. 1998 – Ministerka zahraničných vecí Zdenka Kramplová odovzdala pri príležitosti 53. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku dar SR OSN- súsošie Cyrila a Metoda.

KALENDÁR PODUJATÍ
september 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930