Žilinskí národniari chránia Našu Zem

06.05.2017

Ani nepriaznivé daždivé počasie a ťažké podmienky Slovenskú národnú stranu neodradili aby dňa 29. apríla zorganizovala pod vedením predsedu Okresnej rady SNS Žilina Tibora Hanuliaka svoju druhú akciu Mesiac očisty Zeme v Žilinskej kotline, v spolupráci NDS a Občianskym združením OS-EZ.
Táto krásna akcia sa uskutočnila i v spolupráci s podpredsedami OR SNS ZA: Monikou Ďurechovou, Dušanom Šutým a Miroslavom Rolčekom, predsedami MO SNS ZA: MO Bytčica Ľubomírom Kľačkom a vernými členmi SNS: Bronislavou Ďurechovou, Stanislavou Ďurechovou a mnohými ďalšími.
Náš druhý výjazd i s ozvučeným vozidlom SNS bol zameraný na Žilinskú kotlinu a veľmi vyťaženú cestu – frekventovanú E50, ktorá má veľký význam najmä pre medzinárodnú a celoštátnu dopravu, pretože je dopravným spojením medzi dôležitými centrami štátneho a medzinárodného významu.
Cieľom našej aktivity je vzbudiť záujem o životné prostredie a svojím aktívnym prístupom urobiť niečo pre svoje okolie, čo sa nám i podarilo a preto Okresná organizácia SNS Žilina bude v tejto činnosti pokračovať po Rajeckej, Žilinskej kotline a Terchovskej kotline.
Akciu po tak vyťaženej medzinárodnej ceste E50 sme začali v Žiline a ukončili sme ju až v malebnej dedinke Strečno, kde nás veľmi milo prekvapil pán starosta Dušan Štadáni, ktorý nám sprístupnil a previedol nás v novootvorenej spomienkovej sieni padlých vojakov počas SNP. Tu nám pán predseda Okresnej rady SNS Žilina Tibor Hanuliak opísal vtedajšiu veľmi ťažkú situáciu a históriu boja partizánov, počas ktorej zahynulo mnoho vojakov. V spomienkovej sieni padlých vojakov počas SNP má čestné miesto i jeho otec Tomáš Hanuliak, na ktorého si pán predseda zaspomínal a ktorý sa zúčastnil boja.

1.2.3.4.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

26. 5. 1907 – Na ustanovujúcej schôdzi, nazvanej Národný slovenský kongres, v Clevelande pri účasti asi desaťtisíc zástupcov slovenských organizácií, novín, časopisov a lokalít založili Slovenskú ligu v USA.

26. 5. 1914 – Vedúci činitelia SNS, zástupcovia jej jednotlivých prúdov a predstaviteľ Slovenskej sociálnej demokracie rokovali v Budapešti o zámere založiť Slovenskú národnú radu, ktorá mala plniť funkciu najvyššieho národnopolitického orgánu.

KALENDÁR PODUJATÍ
máj 2017
P U S Š P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC