Žilinskí národniari chránia Našu Zem v Terchovskej kotline

16.05.2017

            Pri príležitosti Dňa Zeme Slovenská národná strana dňa 13. mája zorganizovala pod vedením predsedu Okresnej rady SNS Žilina Tibora Hanuliaka svoju poslednú- tretiu akciu Mesiac očisty Zeme v Terchovskej kotline, v spolupráci Občianskym združením OS-EZ.  

           Táto krásna akcia sa uskutočnila i v spolupráci s podpredsedami OR SNS ZA: Monikou Ďurechovou, Dušanom Šutým a Miroslavom Rolčekom, predsedami MO SNS ZA: MO Rajec Stanislavou Kolekovou, MO Bytčica Ľubomírom Kľačkom, MO Staré Mesto Miroslavom Kašubom a vernými členmi SNS: Bronislavou Ďurechovou, Stanislavou Ďurechovou, Jozefom Babčancom a mnohými ďalšími.

          Náš tretí výjazd i s ozvučeným vozidlom SNS bol zameraný na Terchovskú kotlinu a jej okolie, kde nás čakala čarokrásna príroda, jedinečná fauna a flóra, drevené domčeky, milí a dobrosrdeční ľudia.

         Ochrana životného prostredia znamená starostlivosť o celý rad prírodných zdrojov – rastliny, živočíchy, vzduch, vodu i pôdu. Ide o celosvetový problém, ktorý podmieňuje existenciu organizmov na Zemi, vrátane človeka. V rukách každého z nás je sila – pozitívne ovplyvňovať kvalitu životného prostredia, ale aj deštrukčná sila – zničiť všetko pekné okolo seba a život v akejkoľvek jeho podobe. Životné prostredie a človek ako jedinec v ňom predstavujú jeden systém a jeden celok, aj keď mnohí z nás na to zabúdajú. Dlhodobé poškodzovanie životného prostredia sa odráža na zdraví a veku ľudí. Zdravé životné prostredie a zdravý spôsob života idú ruka v ruke so zdravím a hodnotným prežívaním života každého z nás, preto cieľom našej aktivity je vzbudiť záujem oň a svojím aktívnym prístupom urobiť niečo pre svoje okolie, čo sa nám i podarilo, pretože sa nám pocestní okoloidúci prihovárali, mávali, trúbili, fandili nám a boli veľmi radi a prekvapení, že sme takú krásnu akciu, pre našu Zem zorganizovali, preto Okresná organizácia SNS Žilina bude v tejto činnosti pokračovať každý rok.

         Akciu sme začali v Žiline pri Vodnom diele, pokračovali cez Tepličku nad Váhom, Belú a ukončili sme ju až v malebnej dedinke Terchová. V dedinke Mojš nás veľmi milo prekvapil pán starosta Štefan Svetko, ktorý nám poskytol Obecný úrad na prípravu občerstvenia, príjemné posedenia a nabratie nových síl, po tak vyčerpávajúcej a náročnej práci.

         Absolvovanie troch akcii Mesiac očisty Zeme, v troch kotlinách v Žilinskom okrese, bol pre nás naozaj veľkým prínosom a veríme, že i pre naše okolie a Zem. Musíme skonštatovať, že najmenej odpadkov sa vyzbieralo práve v Terchovskej kotline, potom v Rajeckej a neuveriteľných vyše 50 vriec odpadu sa vyzbieralo v Žilinskej kotline na jednej najfrekventovanejších medzinárodných ciest E50.

DSC_0020 DSC_0023 DSC_0048 DSC_0071 DSC_0092 DSC_0104 DSC_0111