Andrej Danko vyjadril obrovské pohoršenie nad správaním šéfa URSO

02.02.2017

Predseda SNS Andrej Danko požiadal poslancov parlamentu, aby prijali uznesenia v ktorom Národná rada SR vyjadrí nedôveru predsedovi ÚRSO. Šéfa URSO zároveň Andrej Danko vyzval, aby sa bezodkladne vzdal svojej funkcie. Stalo sa tak po tom, ako Jozef Holjenčík odignoroval pozvanie do pléna parlamentu, kde mal vysvetliť dôvody na zvyšovanie cien energií. „Je bezprecedentné, ak Národná rada SR vyzve predsedu ÚRSO, aby obhájil svoje konanie a postup, a on si dovolí poslať na poslednú chvíľu list v ktorom odmietne vystúpiť v Národnej rade. Je to nanajvýš cynické a bezcharakterné správanie, po tom, čo si dovolil bez diskusie s vládou extrémne zvýšiť platby za energie“, povedal predseda SNS Andrej Danko.

Predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko dnes na tlačovej konferencii vyjadril obrovské pohoršenie nad správaním predsedu regulačného úradu Jozefa Holjenčíka.

„Prvá politická kríza nastane vtedy, keď sa vo veci odstúpenia predsedu ÚRSO nezhodneme. Do politiky som išiel, aby som mohol veci meniť. Povedal som, že sa musia meniť pravidlá vzťahov medzi silnými a slabými, že sa štát musí stať ochrancom ľudí a symbolom kde sa dá opäť žiť“, dodal predseda SNS Andrej Danko, ktorý hovoril aj o problémoch v energetike. Slovenská národná strana už dlhodobo upozorňuje na chybné rozhodnutia v minulosti. Preto aj v rámci koaličných rokovaní bude žiadať zmeny v legislatíve a trvať na zriadení štátneho energetického Holdingu.

“Alternatívou tejto požiadavky bude zlepšenie činnosti ministerstva hospodárstva, vytvorenie osobitnej sekcie, ktorá bude nielen vykonávať akcionárske práva, ale aj dozorovať všetky princípy a postupy, ktoré si vyžaduje správne hospodárenie v týchto spoločnostiach,” dodal Andrej Danko. Problém v energetike začal privatizáciou podnikov za čias vlády Mikuláša Dzurindu. SNS upozorňovala, že vstup Energetického a průmyslového holdingu a súkromného spoluvlastníka SPP, Slovenských elektrární či Stredoslovenskej energetiky bola voľká chyba, ktorú musíme napraviť.