Slovenská národná strana iniciuje opatrenia, ktoré budú silnejšie chrániť našich občanov

06.06.2017

Slovenská národná strana bude v najbližších dňoch iniciovať nové legislatívne pravidlá na zvýšenú ochranu a bezpečnosť našich obyvateľov na rôznych verejných podujatiach. Naša legislatíva je v tých záležitostiach nedokonalá a 26 rokov stará.

 „Po posledných tragických udalostiach, sa SNS rozhodla spolu so svojimi koaličnými partnermi, zaoberať aj sériou nových bezpečnostných pravidiel, ktoré budú chrániť našich občanov,“ vysvetlil na úvod predseda SNS a predseda NR SR Andrej Danko.

Kultúrne, ale aj športové podujatia treba zabezpečiť tak, aby sme eliminovali všetky riziká. „Trochu mi bolo ľúto, keď média dopredu hovoria, že Danko bude šikanovať ľudí a kontrolovať  vaky. Ale nemôžeme čakať kým sa niečo stane, musíme byť pripravení. Pôjde o systém opatrení a budeme ich komunikovať aj s organizátormi. Nebude to zákon odtrhnutý od reality, ako neprajníci dopredu hovoria,“ doplnil  šéf SNS Andrej Danko.

 Za Slovenskú národnú stranu bude gestorom tejto témy podpredseda strany a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko.