SNS chce zvýšiť príspevok účastníkom národného boja za oslobodenie a ich pozostalým

27.05.2017

Poslanci za Slovenskú národnú stranu Jaroslav Paška, Anton Hrnko a Tibor Bernaťák s koaličným partnerom včera predložili do podateľne novelu zákona o poskytovaní príspevku účastníkom národného boja za oslobodenie. Tento krok je súčasťou vízie Slovenskej republiky, ako silného štátu s národnou ekonomikou, ktorá je orientovaná na sociálne potreby občanov.

„Snahou SNS je pretaviť niektoré sociálne a ekonomické opatrenia do praxe aj skôr. Toto je jedno z nich, keďže štát musí chrániť svojich občanov,“ uviedol predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

Zákon má finančne prispieť priamo účastníkom národného boja za oslobodenie, vdovám a vdovcom po týchto osobách. „Je dôležité si ceniť morálne a historické aspekty služby pre vlasť. Účastníkmi národného boja za oslobodenie sú osoby, ktoré sa buď priamo „so zbraňou v ruke“ alebo ako pomocníci partizánov, ktorí sa zúčastnili vojenských operácií počas druhej svetovej vojny,“ zdôraznil podpredseda SNS Anton Hrnko.

Vzhľadom na zásluhy uvedeného okruhu osôb, ako aj na ich závažné zdravotné a sociálne problémy, ktoré vyplývajú z ich vyššieho veku, je žiaduce, zvýšiť dávky sociálneho zabezpečenia. „Dôvodom sú príliš nízke dávky, ktoré boli priznané už pred dlhším obdobím a nedosahujú dostatočnú úroveň,“ vysvetlil prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

Od 1. novembra 2017 by sa mali navýšiť príspevky osloboditeľom za náš slovenský národ mesačne o polovicu, ako aj vdovám a vdovcom po týchto osobách takisto o polovicu. Od roku 2019 sa ráta s ďalším navýšením.

„V čo najkratšom čase by bolo vhodné zlepšiť finančnú situáciu zvýšením príspevku ku dôchodku, keďže ide o osoby v pokročilom fyzickom veku,“ dodal predseda poslaneckého klubu za SNS Tibor Bernaťák.

Základnou črtou politiky Slovenskej národnej strany ostáva naďalej ochrana národného, kresťanského a sociálneho piliera, ktoré sú dlhé roky dôležitým stavebným kameňom politiky strany.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC