SNS: Slováci nebudú jesť odpad, nie sme občania druhej kategórie

02.10.2017

Slovenská národná strana obhajuje záujmy slovenského spotrebiteľa, tak ako to má vo svojom volebnom programe. Dbá na kvalitu a bezpečnosť potravín dovážaných na Slovensko a predávaných na spotrebiteľskom trhu. Poslanci NR SR za SNS Eva Antošová a Tibor Bernaťák sa dnes vyjadrili na tlačovej konferencii ku výsledkom testovania kvality potravín v gescii ministerky Gabriely Matečnej na pôde Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

„Naše obavy boli opodstatnené, a preto sme vyvolali spolu s ministerkou Matečnou tlak na výrobcov a distribútorov, aby deklarované zloženie predávali s rovnakým obalom pod tou istou značkou aj na slovenskom trhu, tak ako tomu je v zahraničí,“ uviedla dôvod testovania kvality Eva Antošová. Naši občania sú takisto obyvateľmi Európskej únie a nemajú dôvod byť považovaní za občanov druhej alebo až tretej kategórie, čo sa týka kvalitatívneho obsahu dodávaných tovarov. „Prečo by mal byť v našich potravinách napr. palmový olej namiesto masla, keďže máme rovnaký žalúdok ako naši susedia. Je predsa známe, že dlhodobé požívanie nekvalitnej potraviny má vplyv na naše zdravie.” doplnila poslankyňa. Aj takýmto spôsobom, čiže neustálou kontrolou kvality potravín sa môže Slovensko brániť a postaviť nadnárodným spoločnostiam, ktoré aj tak prenechali zodpovednosť na jednotlivé členské štáty. Slovensko ako jedna z prvých krajín poukazuje a porovnáva zloženie potravín so susednými štátmi. Výrobky sa predávajú pod jednou značkou ale s rôznym podielom jednotlivých zložiek. Antošová tvrdí: „Je len na nás ako intenzívne budeme aj v budúcnosti poukazovať na zloženie, chuť a samotný vzhľad potravín na našich pultoch a bojovať proti náhradkám a nepomerom rôznych zložiek v našej potrave.

Na záver predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák poznamenal: „So zdesením zisťujeme na základe faktov a nie fám, že sme pre niektorých výrobcov alebo distribútorov, konzumentmi nižšej kategórie. Ako poslanci NR SR za SNS v spolupráci s ministerstvom urobíme všetko preto, aby sa na naše stoly dostávali len kvalitné a bezpečné potraviny. Kúpou slovenských výrobkov podporíme rozvoj našich regiónov a ich zamestnanosť. Nebudeme robiť zo seba pokusných králikov a občanov inej kategórie.“

V Bratislave, dňa 2. 10. 2017

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

11. 12. 1903 – V Prahe zomrel Martin Hattala, jazykovedec, profesor českej univerzity v Prahe, autor diela Krátka mluvnica slovenská, normatívnej príručky spisovnej slovenčiny.

11. 12. 1975 – V Bratislave otvorili novú výškovú budovu Slovenskej televízie v Mlynskej doline.

KALENDÁR PODUJATÍ
december 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031