Vážení občania, Slovenky, Slováci!

01.11.2017

Voľby do orgánov samosprávnych krajov majú priamy vplyv na rozhodovanie o tom, ako sa budú naše regióny rozvíjať. Tiež však budú akýmsi pomyselným lakmusovým papierikom o nálade v spoločnosti pre ďalšie blížiace sa voľby.

Nepodceňujme silu a význam vyšších územných celkov. Budúci župani, ako aj župní poslanci, ktorých si zvolíte, budú najbližších 5 rokov určovať ako bude fungovať najbližšie okolie v ktorom žijete, ako sa bude Vám žiť v rámci Vášho regiónu, ako sa bude dariť cestovnému ruchu v krajoch, ako budú vyzerať vaše školy, sociálna starostlivosť, či regionálna kultúra.

V sobotu budete rozhodovať iba Vy. Od Vás sa bude odvíjať politická moc vo Vašom kraji. V sobotu máte možnosť aj Vy rozhodnúť o tom, aby sa neopakovali prekvapenia, aké sme už v jednom z našich krajov zažili. Rozhodnite sa múdro a zodpovedne. Dajte svoj hlas pre toho, o kom ste presvedčení, že mandát od Vás využije na úprimný záujem o rozvoj Vášho kraja, o zlepšovanie života v ňom. Dajte hlas tomu, kto má naozajstný záujem o naše Slovensko.

Skúsme spoločne volebnou účasťou ukázať, že voľby do vyšších územných celkov sú dôležité – pre Vás, pre Váš kraj a pre celý náš systém, ktorý vplýva na rozvoj Slovenska. To, ako budú vyzerať naše kraje, je iba vo vašich rukách. Máte právo to ovplyvniť, máte právo sa rozhodnúť. Nevoliť – je právo, ale ísť voliť je zodpovednosť. Zoberte ju do vlastných rúk. Nízka účasť v týchto voľbách môže v konečnom dôsledku spôsobiť stagnáciu kraja a výrazné zhoršenie príležitostí na podporu prosperity vo Vašom bezprostrednom okolí.

To, ako sa rozhodnete je však iba na Vás a čím viac sa Vás rozhodne vyjadriť svoj názor, tým väčší záväzok pre budúcich predsedov samosprávnych krajov a župných poslancov vytvárate. Uvedomujem si, že v niektorých krajoch budete mať v sobotu naozaj ťažké rozhodovanie. Ak nie ste ešte rozhodnutí, urobte tak s myšlienkou na Váš kraj a na príležitosti žiť v ňom lepšie. Viem, niekedy musí rozhodnúť aj kompromis, ale aj ten je prejavom Vášho odhodlaného postoja. V každom prípade však choďte voliť. Neberte právo voliť len ako vaše právo, ale aj ako zodpovednosť Vás voči sebe samotným a voči Vašim rodinám.

Ísť voliť a rozhodnúť  – je NIE LEN právom nás všetkých, ale aj našou úlohou ovplyvniť veci verejné. Výsledok z týchto volieb sa podpíše na tom, ako a kam sa jednotlivé regióny budú vyvíjať. A za ten výsledok preberáme zodpovednosť my všetci.

O jedno Vás ale vážení občania žiadam, a budem sa opakovať. Je to však dôležité. Nenechajte Vašu budúcnosť na náhodu. Aj Váš hlas má svoju silu. Rozhodnutie nezúčastniť sa volieb nie je správne. Netreba veľa slov, stačí naozaj málo a obraciam sa teraz najmä na mladého voliča, na generáciu, ktorá nastupuje – našu budúcnosť.

Nekritizujte svet na sociálnych sieťach, nenechávajte sa manipulovať, ale zoberte zodpovednosť do svojich rúk a choďte voliť! Rozhodnite sa slobodne, tak ako to robíte pri množstve iných úkonov vo svojom živote. Možnosť slobodne voliť nebolo vždy na Slovensku samozrejmosťou. Vaši rodičia za to právo bojovali – odvďačte sa im za to tým, že sa zúčastníte volieb. Je aj na Vás ako bude vyzerať rozdelenie verejnej moci v krajoch. Volebný výsledok je aj na Vás. Volebný výsledok je nás všetkých.

Vážení občania, Slovenky, Slováci!

Pre toto všetko Vás žiadam, ale aj prosím, poďme všetci voliť a nenechávajme rozhodnutia na iných. Moc, ktorá je v tomto štáte vychádza od Vás. Nenechajte si svoje právo – rozhodnúť o budúcnosti – vziať a využite ho Vy sami.

V Bratislave, dňa 1. 11. 2017

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC