Erik Gemzický: Bojujme za pravdu, buďme jednotní a silní!

04.01.2017

Rok 2016 a vianočné sviatky sú už za nami, prešli pre nás mnohých pomerne rýchlo, keďže pripadli na víkendové dátumy. Ale aj napriek tomu sme ich prežili v stíšení sa, trochu vo väčšom pokoji než dni v klasickom pracovnom rýchlom behu dní. Spomenuli sme si na našich najbližších, ktorí si už s nami k štedrovečernému stolu nezasadnú, trošku viac sme sa v rodinách zblížili. Ale tiež sme pospomínali, aký bol ten uplynulý rok.

Pre nás národniarov bol úspešný – podarilo sa nám najstaršiu politickú stranu Slovákov dostať do parlamentu a SNS je aj súčasťou vlády SR. Začal pre nás aj v regiónoch sčasti iný politický život. Náročnosť, ako riadiť štát, tvoriť hodnoty, brať to celé s maximálnou zodpovednosťou a politicky bojovať, sa prejavilo aj na zdravotnom stave predsedu SNS Andreja Danka, ktorý sa stal zároveň predsedom parlamentu. A chvalabohu, zdravotne to všetko dobre dopadlo.

Sme na prahu nového roka, v očakávaní, čo nás čaká, aký bude rok 2017. Navzájom si prajeme zdravie, šťastie, lásku a všetko dobré. Chcem tieto priania rozšíriť: Tak ako traja králi išli za hviezdou, ktorá im ukázala cestu za narodeným Ježiškom, tak aj my naďalej hľadajme a túžme poznať pravdu. Bojujme za pravdu! Prajme si, aby sa vytratila ľudská zloba, aby sa zabraňovalo šíreniu intríg a narúšaniu medziľudských vzťahov. Stačí si prečítať niekoľko článkov, blogov, pozrieť si statusy na sociálnych sieťach.

Nie doba robí ľudí, ale ľudia robia dobu. Preto si želám, aby aj v politike zavládla normálna, príjemná, pracovná klíma bez hádok a šírenia zla. Mnohí si poviete – aké naivné… Ale nie je to naivné, veď aj kvôli tomu sme v roku 2013 zmenili SNS a teraz chceme meniť a meníme Slovensko. SNS chce byť tým pozitívnym a zmierňujúcim faktorom. Stále bojujeme s protislovenskými silami, ale aj s neštandardnými politickými stranami, ktoré v spoločnosti rozosievajú nenávisť, klamstvo a zlo. Lenže i politický boj musí mať isté hranice, musí byť férový. Toto by si mali uvedomiť najmä niektoré opozičné strany. A želám im, pre dobro Slovenska, aby to čím skôr pochopili.

Rok 2017 bude pre nás, národniarov, náročný, či už v parlamentnej práci, ale aj v práci v regiónoch pred blížiacimi sa voľbami do vyšších územných celkov. My sme však silní a verím, že nový rok bude pre nás opäť úspešný.

V mene celej krajskej rady SNS v Žiline všetkým želám v novom roku hlavne pevné zdravie, pokoj v rodinách, šťastie, rozvahu v politických rozhodnutiach. A veľa síl v boji za pravdu a za naše milované Slovensko.

(Autor je predseda Krajskej rady SNS Žilina.)

Erik Gemzicky

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC