Spoločné zasadnutie žilinskej a trenčianskej krajskej rady SNS

18.06.2017

Predseda žilinskej krajskej rady SNS Erik Gemzický spoločne s predsedom trenčianskej krajskej rady SNS Emilom Divékym privítal všetkých hostí a členov krajských rád v útulnom hoteli v srdci mesta Žilina. Na pracovné stretnutie pricestoval predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko,  ústredný tajomník SNS Stanislav Kmec a štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič. Šéf SNS vo funkcii predsedu NR SR nemá až toľko času sa venovať jednotlivým regiónom. Touto cestou navštívil svojich funkcionárov, poďakoval im za prácu a súčasne sa prišiel dohodnúť na postupe vo voľbách do VÚC.  Celé stretnutie sa nieslo v príjemnej a priateľskej atmosfére. Predseda privítal menovite kandidátov za Trenčianky kraj Silviu Sivákovú Nemcovú a za Žilinský kraj Jána Mikolaja.

 Žilina je pre SNS obzvlášť strategickým krajom. Historicky tu má totiž silnú voličskú základňu. Slovenská národná strana veľmi citlivo zvažuje svoj postup. „Voľby do VÚC majú svoje špecifiká. Zmenil sa systém voľby predsedov krajov z dvojkolového na jednokolový. Snažil som sa, aby sa tak nestalo, aby bol priestor pred druhým kolom volieb predsedov, na vytváranie koalícií. Keď sa situácia vyvinula tak, ako sa vyvinula, je len prirodzené, že aj SNS má vo svojich radoch členov, ktorí majú záujem uchádzať sa o funkcie,“ objasnil členom predseda strany a parlamentu.

Členovia sa jednohlasne zhodli, že profesor Ján Mikolaj svojím spôsobom života, znalosťami a prístupom k riešeniu problémov by bol pre Žilinský samosprávny kraj veľkým prínosom napríklad na zlepšenie dopravnej infraštruktúry. V cestnej infraštruktúre sa spomenuli jednoznačné rezervy. Ambíciou SNS je tieto nedostatky zmeniť. Keďže strana prijala rozhodnutie, že do volieb pôjde samostatne, tak nastala možnosť si otestovať spôsobilosť strany a kandidátov v jednotlivých regiónoch. Predseda zhodnotil a pochválil doterajšie úsilie aj prácu prednostky Okresného úradu Prievidza a povzbudil ju v neľahkej práci v nastávajúcich voľbách. Touto nomináciou ponesie vlajku SNS kandidátka Siváková Nemcová v Trenčianskom kraji samostatne.

Andrej Danko pripomenul, ako sa podarilo premeniť starú stranu národniarov na úplne novú. Každodennou prácou je značku SNS presadzovať, podporovať a šíriť jej myšlienku. V porovnaní, kde sa SNS nachádzala pred voľbami, je potrebné mať stále na pamäti, a uvedomiť si, koľko strana dosiahla vstúpením za hranicu zvolenia do parlamentu. Zamietol heroizáciu kandidátov najmä v Banskobystrickom kraji, a poznamenal, aby ostatní koaliční partneri rešpektovali kandidátov a predstaviteľov Slovenskej národnej strany. „Distingvovaný a múdry kandidát za SNS, ktorý odprezentuje stranu v dobrom mene s vlastnými skúsenosťami, je jedinou cestou ako predstaviť vlastných kandidátov,“ vysvetlil šéf národniarov.

Predseda parlamentu hovoril aj kauze otvárania poslaneckých listov. „Nie je možné, keď sú prítomní zástupcovia jednotlivých krajín EÚ na území Slovenska a sú súčasťou predsedníctva Slovenskej republiky, aby NR SR nešla príkladom bezpečnosti voči iným inštitúciám.“ Povedal na margo otvárania pošty šéf parlamentu. Vyzdvihol súčasne aj dôležitosť rekonštrukcie a obnovy Národnej rady Slovenskej republiky, keďže veľa vecí bolo  v predchádzajúcich volebných obdobiach zanedbaných.

Silnými témami Slovenskej národnej strany, ktoré môžu pomôcť vo voľbách do VÚC, je aj spomínaná príprava cyklotrás za pomoci rezortu pôdohospodárstva. Predseda ďalej špecifikoval: “Projekt národnej cyklotrasy je budúcnosť, keďže málo okolitých krajín má vybudovanú infraštruktúru takéhoto typu. Téma šport by nám mala byť vizitkou, aby si ľudia uvedomili, a potom povedali, že sme reálne niečo pre našich obyvateľov a rodiny žijúce na Slovensku spravili.” Štátne lesy sú tiež neodmysliteľnou súčasťou myšlienok šéfa SNS, ktoré v krátkej budúcnosti budú prehodnocované. Andrej Danko vysvetlil aj spôsob vyplácania 13. alebo 14. platu podľa rakúskeho modelu pred letnými alebo vianočnými prázdninami. „Nie sme odtrhnutí od reality, chceme byť súčasťou Európskej únie a mať nárok na takú kvalitu života ako majú ostatné európske krajiny. Politika budúcnosti je postavená na rozvahe, slušnosti a zodpovednosti, príkladom je vzťahová situácia, ktorú sme v SNS zaviedli. Strana národniarov má možnosť, sa dostať medzi veľké európske strany, a s takýmito štruktúrami sa presadiť v Európskom parlamente.  V Európe si politici uvedomujú, že Slovenská národná strana zabránila vzniku extrémizmu, a to zložením koalície.“ Uzavrel šéf SNS aktuálne vízie a témy.

Na záver predseda Andrej Danko konštatoval, že sa spravil veľký kus práce v rámci kooperácie s jednotlivými rezortami alebo našimi predstaviteľmi. „Za svojimi nominantami si stojíme, zmietli sme zo stola negativizmus, nedôveru voči ľuďom alebo odvážnym tvrdeniam,“ zdôraznil členom krajských rád.

1 2 3 4

Niektoré citácie boli poskytnuté zo zdroja www.zilinskyvecernik.sk

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC