Andrej Danko: SNS naďalej pracuje v prospech ľudí

16.03.2016

Slovenská národná strana (SNS) naďalej plní poverenie svojich voličov a svojich členov. Nikto nemôže pochybovať, že by robila niečo inak. Koaličné rokovania so stranami, s ktorými SNS rokuje, sú nevyhnutným krokom, aby mohol dobre fungovať štát, aby nedošlo k jeho deštrukcii a následnému chaosu.

Toto stanovisko schválilo na zasadnutí v stredu 16. marca 2016 aj Predsedníctvo SNS.

Slovenská národná strana sa bude usilovať presadiť čo najviac bodov zo svojho programu. Podarilo sa jej dosiahnuť konsenzus v otázke podpory podnikateľského prostredia, nepredávania strategických štátnych spoločností, zrušenie daňových licencií a ďalšie. Veľmi veľa bodov sa SNS podarilo zo svojho programu na koaličných rokovaniach presadiť. SNS odmieta spochybňovanie ústavných postupov, ktoré sú dané pre formovanie nového parlamentu a novej vlády. SNS pripomína, že zodpovednosť za riadenie štátu, za blaho jeho občanov, nemá byť traumou.

SNS pripomína, že v každom historickom okamihu pred ňou stáli a stoja iné úlohy, dané vývojom. Pred 145 rokmi, keď SNS vznikla, bolo jej prirodzenou úlohou bojovať za samourčenie Slovákov. Začiatkom 90. rokov, po nežnej revolúcii, bola prioritou SNS samostatná Slovenská republika. Dnes, po voľbách v roku 2016, musí SNS zabrániť chaosu a deštrukcii, rozvratu Slovenska, musí zabezpečiť jeho posilnenie v medzinárodných štruktúrach, aby sa nestala niečou guberniou, ale aby Slovenská republika zostala zvrchovaná a svojprávna.

SNS v tejto súvislosti odmieta nenávisť a nevraživosť voči akémukoľvek etniku, voči akejkoľvek národnosti. SNS urobila správny krok, aby mohla pracovať v prospech všetkých občanov Slovenskej republiky. SNS nikdy nedovolí spochybňovanie hraníc alebo úvahy o autonómii. Politika je však o spolupráci pre všetkých, nie o hašterení a vytváraní táborov ,,kto s kým a kto proti komu”. Každý, kto má slovenský pas, je občanom Slovenskej republiky a má právo na to, aby politici urobili všetko pre jeho dôstojný život.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

24. 11. 1805 – V Rimavskej Sobote zomrel Peter Madáč, slovenský lekár, chemik, spisovateľ a publicista, vo funkcii stoličného lekára položil základy verejného zdravotníctva v Liptove, zároveň vypracoval návrh na školenie pôrodných babíc.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC