Andrej Danko: Strategické podniky musia mať vymedzené mantinely

27.01.2016

Predstavenstvo Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) v rámci svojej agendy pozvalo na diskusiu predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka a podpredsedu SNS Vladimíra Chovana. Cieľom debaty v stredu 27. januára bolo priblíženie volebného programu SNS pre silný štát 2016 – 2020.

Členov predstavenstva SOPK najviac zaujímal postoj SNS v hospodárskych záležitostiach štátu, v oblasti financií, vymožiteľnosti práva, zdravotníctva a školstva. Podľa predsedu SNS Andreja Danka pre oživenie podnikateľského prostredia sa musí znížiť daň z príjmov na 19%, prioritne zrušiť byrokraciu, daňové licencie a zaviesť daň z obratu obchodných reťazcov.

K otázke čerpania eurofondov sa vyjadril podpredseda SNS Vladimír Chovan, ktorý zdôraznil, že nastavenie systému k prístupu a čerpaniu zdrojov z fondov EÚ je plne v kompetencii Slovenskej republiky. Príčinou väčšiny problémov slovenských podnikateľov pri realizácii projektov financovaných zo zdrojov EÚ a aj neschopnosť Slovenskej republiky vyčerpať zdroje EÚ je absencia reálnych cenníkov a korupčné prostredie.

Andrej Danko znova pripomenul, že ochrana strategických podnikov je pre SNS priorita. Vyzdvihol tiež dôležitosť silného mandátu premiéra, ktorý povie dosť ekonomickému drancovaniu a odlevu finančných prostriedkov v našich strategických spoločnostiach. ,,Silný premiér má dostatočné páky na to, aby ovplyvnil hospodárenie v strategických spoločnostiach, tie musia mať vo svojom podnikaní vymedzené mantinely , nemôžu hazardovať a vo svojej činnosti ísť do neprimeraného rizika.“

V otázke investičných stimulov predseda zdôraznil, že treba hľadieť viac na slovenských podnikateľov a menšie podniky, ktoré majú motiváciu zostať na Slovensku. Zahraničné monopoly totiž vyvážajú zisky do zahraničia.

Andrej Danko navrhol predsedovi SOPK Petrovi Mihókovi, aby komora sformulovala štyri zásadné priority, ktoré treba prednostne zapracovať do programového vyhlásenia vlády. SNS sa ústami predsedu zaviazala presadzovať ich pri rokovaniach s inými politickými stranami.

1-sopk

2-sopk

3-sopk

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

22. 11. 1939 – Predstavitelia slovenského exilu po nezhodách s Čs. národným výborom založili SNR v Paríži na čele s Milanom Hodžom.

22. 11. 2001 – Vláda SR schválila prelety lietadiel, zapojených do operácie NATO v Afganistane, nad územím SR.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC