SNS: Zakrývanie tváre sa stalo bezpečnostným problémom

07.10.2017

V súvislosti so zavádzaním nových, efektívnejších, elektronických a digitálnych  technológií do procesov bezpečnostného monitorovania verejného prostredia predstavuje (čoraz častejšie kriminálnymi živlami zneužívané) zakrývanie tváre rozličnými maskami, biologickými a protiprachovými rúškami, kuklami, ale aj inými prostriedkami zahaľovania, stále väčšie problémy pre bezpečnostné zložky.

Úplné, alebo čiastočné zahaľovanie tváre rôznymi spôsobmi a ochrannými pomôckami totiž znemožňuje nielen priamu, ale aj elektronickú identifikáciu návštevníkov na kontrolných stanovištiach rozličných športových a kultúrnych podujatí, cestujúcich v hromadnej doprave, či klientov v bankách, nákupných centrách a obchodoch, na ktoré kriminálne živly, ale aj teroristi často orientujú svoju pozornosť.

Preto v posledných rokoch mnohé vyspelé európske krajiny (Rakúsko, Belgicko, Francúzsko, Holandsko, Španielsko, Taliansko, Švajčiarsko, Dánsko, Turecko) zavádzajú legislatívne opatrenia regulujúce používanie prostriedkov znemožňujúcich identifikáciu osôb pohybujúcich sa vo verejnom priestore.

Ani Slovenskej národnej strane nie je ľahostajná bezpečnosť občanov Slovenska, tak ako nie je bezpečnosť vlastných občanov ľahostajná ďalším krajinám Európskej únie, v ktorých už čiastočný, alebo úplný zákaz zahaľovania tváre úspešne uplatňujú.

Slovenská národná strana preto považuje za potrebné presadiť aj do našej legislatívy zavedenie primeranej regulácie, ktorá jednoznačne zadefinuje, že osoby pohybujúce sa vo verejnom priestore si budú musieť ponechať nezakryté a rozpoznateľné črty tváre od brady až po vlasy tak, aby v prípade potreby bola možná ich bezproblémová a pohotová identifikácia.

Výnimkou môžu byť len špecifické a opodstatnené zdravotné dôvody, či výkon práce na pracovisku u profesií, kde sú čiastočné, alebo úplné prekrytia tváre ochrannými prostriedkami potrebné.

V Bratislave, dňa 7. 10. 2017

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

19. 10. 1918 – Jediný slovenský poslanec Ferdinand Juriga predniesol v budapeštianskom parlamente známu reč, v ktorej žiadal pre slovenský národ právo na sebaurčenie a odmietol právo snemu hovoriť a konať v mene Slovákov.

19. 10. 1945 – Prezident ČSR Edvard Beneš vydal dekrét o menovej reforme. Dekrét zaviedol československú korunu ako jednotnú menu na území celého štátu.

19. 10. 1950 – V Bratislave sa začal proces proti Viliamovi Žingorovi a spol. Bývalého partizánskeho veliteľa odsúdili na základe vykonštruovaného obvinenia a pôsobenia provokatérov z velezrady a vyzvedačstva na trest smrti.

19. 10. 1953 – V Košiciach sa narodil Ján Mikolaj, vysokoškolský profesor, slovenský politik. V rokoch 2006-2010 pôsobil ako minister školstva za SNS a podpredseda vlády SR.

KALENDÁR PODUJATÍ
október 2017
P U S Š P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC