Slovenská národná strana vyzýva ministra zdravotníctva Lengvarského, aby bezodkladne vysvetlil, ako bude postupovať s očkovacou látkou Sputnik V.
Na území Slovenska je 200 000 kusov očkovacej látky, ktorým uplynie záručná lehota najneskôr o dva mesiace. O dva mesiace môžeme túto látku vyliať do Dunaja. Táto očkovacia látka mala byť odovzdaná ruskej strane, čo Slovensko odmietlo. Slovensko nesie plnú zodpovednosť za túto očkovaciu látku, aj keď nie jej vlastníkom. Škoda, ktorá vznikne bude minimálne 5 mil. eur. V prípade, ak minister zdravotníctva nebude konať, bude priamo zodpovedný za škodu uplynutia záručnej lehoty tejto očkovacej látky. Je škoda, že táto očkovacia látka leží na sklade a ministerstvo zdravotníctva nepredložilo žiadne systémové riešenia, ako chce postupovať. Sme jediným štátom na svete, ktorý drží očkovaciu látku na sklade násilím proti vôli výrobcu a čaká, kedy uplynie jeho záručná lehota.
FOTO TASR


