Predseda parlamentu A. Danko víta reakciu predsedu vlády SR R. Fica
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko víta reakciu predsedu vlády SR Roberta Fica ako akceptáciu piatkového stretnutia troch ústavných činiteľov. Súčasne opätovne zdôrazňuje potrebu dialógu, vyjasnenia si pozícií a komunikácie troch ústavných činiteľov.
V najbližšom období predseda NR SR verí, že obdrží i reakciu prezidenta SR. „Je povinnosťou troch ústavných činiteľov, tak ako to bolo v prípade Národného konventu, spolu viesť otvorený dialóg, zabrániť odkazom cez tlačové besedy, a urobiť všetko preto, aby došlo k vyriešeniu vzniknutej situácie. Napätie, ktoré vzniká v spoločnosti, poškodzuje meno Slovenskej republiky, a tak môže vyjsť práca nás troch nazmar,“ odkázal predseda parlamentu A. Danko. Svoju iniciatívu berie predseda NR SR ako povinnosť druhého ústavného činiteľa a ako svoj prínos k upokojeniu situácie.
V Bratislave, dňa 7. 3. 2018


