Ženy si skutočne zaslúžia v práci rovnocenné postavenie, prístup a ohodnotenie
Nech sa nad tým zamyslím z ktorejkoľvek strany, ženy si skutočne zaslúžia v práci rovnocenné postavenie, prístup a ohodnotenie. V Holíči sme pre tento cieľ urobili všetko. Máme ženy v rozhodujúcich vedúcich pozíciách na mestskom úrade i v školách a školských zariadeniach. Pri kontrole ihrísk a priestorov slúžiacich mladým mamičkám si uvedomujem, koľko ich je a akú majú náročnú pozíciu. Nesťažujú sa na svoje problémy, ale starajú sa o deti, ktoré jediné pohybujú náš svet vpred. Starajú sa o domácnosti a o svojich manželov, o širšiu rodinu a potom musia zvládnuť ťažký návrat do práce, keď dieťa potrebuje ísť do škôlky.
S nechuťou čítam články v novinách, ako sú diskriminované ženy nad 50 rokov, ako sa často cítia neisto na pracovisku, pokiaľ dochádza k redukciám pracovných síl a ako ťažko je pre ne nájsť si nové zamestnanie. Tak, ako my muži nemáme poňatia o tehotenstve, bolestiach, pôrode, zodpovednosti a strachu pri každom zaplakaní bábätka, tak sa do ich role často nedokážeme vcítiť ani na pracovisku. Som rád, že dôsledne už roky presadzujeme opak a znova priznávam, v rodine i na pracovisku, by sme bez žien boli nielen osamelí, ale i stratení.
PhDr. Zdenko Čambal, PhD., podpredseda SNS, primátor mesta Holíč



