ŽIADNA IZOLÁCIA SA NEKONÁ

ŽIADNA IZOLÁCIA SA NEKONÁ
Napriek tvrdeniam o politickej izolácii súčasnej vlády, fakty ukazujú opak. Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko a premiér Robert Fico aktívne nadväzujú medzinárodné vzťahy a zúčastňujú sa na významných zahraničných stretnutiach.
Aktivity predsedu SNS Andreja Danka:
• Rusko: Andrej Danko v januári 2025 absolvoval pracovnú cestu do Moskvy, kde navštívil ruskú Štátnu dumu. Rokoval o dodávkach energetických zdrojov pre Slovensko.
• Maďarsko: Stretol sa s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm, aby diskutovali o bilaterálnych vzťahoch a regionálnej spolupráci.
• Rakúsko: V Rakúsku rokoval o posilnení spolupráce v oblasti dopravy a infraštruktúry.
Zahraničné cesty premiéra Roberta Fica:
• Čína: Premiér Fico navštívil Čínu, kde rokoval o posilnení hospodárskej spolupráce a prilákaní čínskych investícií na Slovensko.
• Južná Kórea: V Kórei diskutoval o technologických inováciách a možnostiach spolupráce v oblasti priemyslu a výskumu.
• Nemecko: V Nemecku sa zúčastnil na stretnutiach zameraných na prehĺbenie obchodnej a politickej spolupráce medzi oboma krajinami.
• Brazília: Rokoval o možnostiach spolupráce v oblasti poľnohospodárstva a obchodu.
• Spojené štáty americké: Stretol sa s predstaviteľmi vlády a podnikateľskej sféry, aby diskutovali o investičných príležitostiach a bezpečnostných otázkach.
• Rusko: V Moskve sa stretol s ruskými predstaviteľmi, aby rokovali o dodávkach energetických surovín a posilnení bilaterálnych vzťahov.
• Turecko: Premiér Fico navštívil Turecko, kde zabezpečoval dohodu o preprave ruského plynu mimo územia Ukrajiny, čo je kľúčové pre energetickú bezpečnosť Slovenska.
Tieto aktivity jasne dokazujú, že súčasná vláda aktívne pracuje na medzinárodnej scéne, nadväzuje strategické partnerstvá a zabezpečuje dôležité dohody pre ďalší rast slovenskej ekonomiky. Na rozdiel od predchádzajúcej vlády, ktorá v týchto oblastiach nebola taká aktívna, súčasní predstavitelia navštevujú kľúčových svetových lídrov a posilňujú postavenie Slovenska na medzinárodnej úrovni.
Ján Krišanda, podpredseda SNS, štátny tajomník pre šport